Sklep z maskami

Zagrożenie epidemiologiczne stało się faktem. Od kilku miesięcy cały świat zmaga się z pandemią koronawirusa. Podwyższony stan gotowości mają jednostki służb ratowniczych oraz mundurowych. Niektórzy z nas znaleźli się na przymusowych kwarantannach. Prawie cały Ziemski glob żyje w izolacji. Do ochrony z pandemią wyznaczono specjalne środki higieniczne. Ich stosowanie jest regulowane ustawą o zapobieganiu epidemii. Co się zmieniło w ciągu tego tygodnia?

Nowy obowiązek

Od 16.04.2020 Ministerstwo Zdrowia wydało nakaz o noszeniu masek ochronnych dla wszystkich obywateli. W podanym na stronie rządowej artykule dowiadujemy się, że maseczki musimy zakładać zaraz po wyjściu z domu. Nie ważne, czy chcemy iść do sklepu, apteki czy wybrać się na autobus maseczka ochronna musi być założona. Nakaz w jasny sposób podaje, w jakich miejscach maseczki ochronne muszą być stosowane. Wg. podanych wskazań maseczki są wymagane we wszystkich miejscach publicznych. Od sklepu aż po kościół. Podany nakaz jasno podkreśla, że maseczka musi być stosowana podczas poruszania się po drogach publicznych rowerem, hulajnogą albo na rolkach. Idąc na mały spacer również nie możemy zapomnieć o maseczce ochronnej.

Gdzie można zakupić maski ochronne?

Jeśli dbamy o jakość i zdrowie własne oraz innych maski powinniśmy kupować tylko u rzetelnych dostawców. Profesjonalny sklep z maskami pozwoli na wybór różnych typów masek do ochrony osobistej. Kupno maseczek przez internet jest niezwykle wygodne. W obliczu pandemii zakupy na sklepach internetowych to bezpieczny sposób na zakup jedzenia, leków oraz innych towarów. Rzetelny sklep z maskami umożliwia na szybkie zakupy bez możliwości zarażenia się koronawirusem.

Jakie maseczki są dostępne na rynku?

Obecnie sklep z maskami oferuje dużą ilość towaru w postaci masek różnego rodzaju. Dlatego ochrona ust może być przeprowadzona za pomocą różnych typów maseczek. Oto popularne modele, jakie oferuje sklep z maskami ochronnymi.

  • Ochronna maseczka 3-warstwowa – dość popularny model maseczki. W obliczu obecnej sytuacji model 3-warstwowy jest najczęściej kupowany. Doskonale chroni nasze drogi oddechowe przed wilgocią, pyłem oraz patogenami. Maseczka dostępna na sklep z maskami jest produktem jednorazowego użytku.
  • Maski o poziomie filtracji P2 – gdy na sklep z maskami odnajdziesz oznaczenie (P2) masz pewność na 94% skuteczność. Maska tego typu to najlepszy środek na ochronę swoich dróg oddechowych przed stałymi oraz ciekłymi cząsteczkami, które możemy znaleźć w powietrzu.

Dodaj komentarz