Krótka recenzja gry – 112 Operator

Operator służb ratunkowych nie ma lekkiej pracy. To zadanie dla wytrwałych, pewnych siebie i doskonale wykształconych pracowników, którzy nie tylko potrafią sobie radzić z mnogością wezwań i koniecznością podejmowania błyskawicznych decyzji, ale także wiedzą, w jaki sposób rozdysponować dostępne pojazdy, przydzielonych funkcjonariuszy i pracowników służb. Ostatecznie potrafiących rozróżnić prawdziwe wezwanie od telefonów od żartownisiów, którzy próbują pobawić się kosztem służb mundurowych i ratowniczych. ars.com.pl

Tyle, ile mam

Wchodząc w skórę operatora numeru 112, jesteśmy narażeni na konieczność dysponowania tym, co zostało oddane pod naszą władzę. Nie będziemy mieć więcej wozów strażackich, nie będziemy mieć nowych pojazdów policyjnych, dopóki nie wykonamy codziennej pracy, nie dostaniemy środków na rozwój i nie wykażemy się determinacją do pracy w niezwykle ciężkich warunkach. Gorące krzesła, brak czasu na zrobienie łyka kawy, służba za biurkiem, ale jakże ważna dla wszystkich mieszkańców miasta.

Ogromna ilość możliwości

Miasta, jednego, wielu. Miast wśród których znajdują się najważniejsze aglomeracje z całego świata. Gdzie w trybie kariery możemy zapewnić bezpieczeństwo wszystkim jego mieszkańcom. W swobodnej rozgrywce możemy przenieść się do jednego ze 100 000 miast i gmin, których ulice realnie zostały odzwierciedlone na trójwymiarowej już mapie gry. Być może tego, w którym obecnie mieszkasz, lub miasta Twojego urodzenia.

Podsumowanie

112 Operator to gra strategiczna i symulacyjna, gdzie zmuszeni jesteśmy do podejmowania szybkich decyzji, nabycia umiejętności instruowania rozmówcy, w jaki sposób ma udzielić pierwszej pomocy, czy wysłana służb do nierównej walki z żywiołem, jakim może być pożar obszarowy. Gra w stosunku do pierwowzoru została wzbogacona o ponad 50 dodatkowych zgłoszeń o służby ratownicze w postaci helikopterów i o wiele funkcjonalności, które były niezbędne, by grało się przyjemnie, lecz niezbyt spokojnie.

dzielesieksiazkami.pl


Dodaj komentarz